polskaprzepis logo

Przepis na pyszne mule: zobacz, jak gotować te skorupiaki

Przepis na pyszne mule

Mule są spożywane na całym świecie i można je znaleźć na wszystkich targach. Sprawiają, że są wspaniałym obiadem ze względu na ich pyszny smak i łatwy proces gotowania. Mule to rodzaj skorupiaków i od wieków są popularne w Europie. Te skorupiaki są doskonałym źródłem białka i żelaza, dzięki czemu mogą stanowić zdrową część Twojej diety.

Skorupiaki uniwersalne:

Mule to rodzaj małży występujących na całym świecie, nawet w Morzu Bałtyckim, chociaż w zmienionej formie. Rozmnażają się również na farmach, które są specjalnie przybrzeżne i to właśnie te skorupiaki są najczęściej spotykane w handlu. Mogą być niezwykle przydatne. Oczyszczają wodę morską. Ale bardziej fascynują nas ich kulinarne korzyści.

Korzyści zdrowotne:

Mule są bogatym źródłem ważnych składników odżywczych, w tym witamin z grupy B oraz wapnia, cynku i jodu. Są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Dlatego szczególnie osoby cierpiące na nadciśnienie lub wysoki cholesterol muszą włączyć je do swojej diety.

Świąteczne przysmaki:

Polacy coraz bardziej przekonują się do skorupiaków. W większości trafiają na nasze języki, po raz pierwszy na zagranicznych wyjazdach. Po spróbowaniu jesteśmy uzależnieni. Nie ma nic prostszego. W każdej chwili możemy je ugotować w domu.Jak wszystkie owoce morza i ryby, w przypadku małży najważniejsza jest ich świeżość. Dlatego zaleca się kupowanie ich w autentycznym sklepie. Skorupki jajek powinny być przejrzyste, bez nalotów i przyjemne o zapachu morza. Skorupki jaj, które nie są zamknięte, mogą nie nadawać się do jedzenia i należy je wyrzucić, aby uniknąć problemów. Jaja, które pozostają, są myte pod bieżącą zimną wodą.

Skorupki jaj muszą być oczyszczone z wszelkich narośli i kłaczków. Zaleca się użycie do tego ostrego noża, ale uważaj, aby się nie zranić! Po przygotowaniu małży czas na gotowanie. Ten klasyczny przepis działa konsekwentnie.

W tym poście na blogu podzielimy się naszym przepisem na gotowanie tych przysmaków ze skorupiaków!

Składniki:

 1. Mule (oczywiście)
 2. Oliwa z oliwek
 3. Ząbki czosnku
 4. Sól
 5. Pieprz
 6. Białe wino lub bulion z kurczaka
 7. kliny cytrynowe (opcjonalnie)

Metoda:

 • Na początek musisz zebrać składniki. Potrzebne będą mule, oliwa z oliwek, ząbki czosnku, sól i pieprz. Będziesz także potrzebował białego wina, bulionu z kurczaka i kawałków cytryny, aby dodać smaku.
 • Aby rozpocząć gotowanie małży, należy je najpierw wyczyścić, usuwając brody przyczepione do ich muszli. Następnie opłucz je pod zimną bieżącą wodą, pamiętając, aby usunąć nadmiar piasku lub brudu rękami.

Przepis na pyszne mule

 • Następnie włóż mule do garnka i włącz kuchenkę na średnim ogniu, mieszając je od czasu do czasu, aż wszystkie muszle się otworzą, co powinno zająć maksymalnie około pięciu minut. Gdy to nastąpi, są gotowe na sos! Zdejmij z ognia, a następnie dodaj kilka ząbków czosnku na patelnię z oliwą z oliwek i smaż przez kilka minut.
 • Dopraw solą i pieprzem do smaku, dodaj trochę białego wina lub bulionu z kurczaka, dobrze wymieszaj, a następnie włóż mule z powrotem po usunięciu ząbków czosnku, które nie zostały wcześniej zmieszane z sosem! Dodaj ćwiartki cytryny, jeśli chcesz uzyskać dodatkowy smak. Następnie podawano go z pilawem ryżowym, chlebem lub makaronem. Cieszyć się!

Przepis na pyszne mule

 

Powiązane Artykuły

sidebar img1

Welcome to Polskaprzepis.com

Dzielimy się efektami, pozytywnymi i szybkimi pomysłami na posiłki, które zadowolą Twoją rodzinę, są źródłem korzyści, a znajomi i sąsiedzi wiedzą, skąd czerpiesz przepisy.

Popularne Przepisy

Stay in the loop

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.