polskaprzepis logo

Przepis na Pyzy Ziemniaczane – Proste, Smaczne i Szybkie

Przepis na Pyzy Ziemniaczan – Proste, Smaczne i Szybkie

Pyzy ziemniaczane proste, smaczne i szybkie w przygotowaniu Szara barwa, jaką mają, wynika z surowych ziemniaków i ich wyrazistego smaku. Pyzy określane czasem jako szare knedle to pyszne i autentyczne danie z tradycyjnej kuchni polskiej, dostępne w różnych regionalnych wariacjach. Świetnie komponują się z sosami i smalcem.

Składniki:

  • 1 kg ziemniaków
  • 2 – 3 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 1 jajko
  • sól

Instrukcje:

Pokrój ziemniaki Ugotuj połowę do miękkości, odcedź, pozwól im całkowicie ostygnąć przed prasowaniem prasą lub zmiażdż całkowicie.

Drugą połowę można zetrzeć na najwyższym oczku lub wymieszać. Połóż go na gazie lub ręczniku kuchennym, aby wycisnąć jak najwięcej wody.

Do dobrze ugotowanych ziemniaków dodajemy starte ziemniaki, wyjmujemy czwartą porcję i wkładamy ziemniaki i mąkę pszenną w puste miejsce w proporcji od połowy do jednego.

Spraw, aby jajko pękło.

Mieszankę dokładnie wymieszać rękami, aż będzie jednorodna.

Pokrój małe kawałki ciasta na okrągłe makarony. Jeśli są bardzo lepkie, posyp je mąką pszenną.

Gotuj osoloną wodę w oleju przez około 5-6 minut, gdy zniknie.

Wyrzuć za pomocą łyżki i podawaj natychmiast.

Rada:

W zależności od rodzaju użytego ziemniaka makaron może mieć różne odcienie szarości. Pierogi można również zrobić z nadzieniem.

wychodzi z tej porcji ciasta i można go podawać, koniecznie trzeba podawać na gorąco z ulubionymi dodatkami w najprostszej wersji p po prostu ze smażoną cebulką w ulubionym oleju i świetnie smakują z olejem kokosowym, ale też tradycyjnym na klarowanym maśle lub po prostu posiekanych paskach słoniny lub wędzonego boczku.

Przepis na knedle bardzo prosty i bardzo uniwersalny mam nadzieję, że Ci się spodoba

Powiązane Artykuły

sidebar img1

Welcome to Polskaprzepis.com

Dzielimy się efektami, pozytywnymi i szybkimi pomysłami na posiłki, które zadowolą Twoją rodzinę, są źródłem korzyści, a znajomi i sąsiedzi wiedzą, skąd czerpiesz przepisy.

Popularne Przepisy

Stay in the loop

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.