polskaprzepis logo

Szarpana Wieprzowina – Przepis – Jak Przygotować łopatkę Wieprzową

Szarpana Wieprzowina – Przepis – Jak Przygotować łopatkę Wieprzową

Zamierzamy zrobić klasyczną perfekcyjną własną szarpaną wieprzowiną , pyszny posiłek dla całej rodziny, który nie może być łatwiejszy do gotowania w domu w piekarniku przez cały rok.

Szarpana wieprzowina jest aromatyczna i miękka, dzięki czemu rozpływa się w ustach. Czy to brzmi dokładnie jak Pulled Pork? Właśnie tak jest.

Składniki: do Szarpaną Wieprzowiną

 1. 1,6 kg (3lb 8oz) stawowa łopatka wieprzowa bez kości
 2. 2×5 ml (2 łyżeczki) soli morskiej
 3. 2×15 ml (2 łyżki stołowe) ciemnobrązowego cukru
 4. 15 ml (1 łyżka stołowa) wędzonej papryki
 5. 2 łyżki musztardy,
 6. dwie łyżki sosu sojowego
 7. sól pieprz,
 8. olej,
 9. Sól.

Szarpaną Wieprzowiną- jak zrobić? PRZYGOTOWANIE

 1. Gotowane w piekarniku:
 2. Używamy łopatki wieprzowej, która stworzyła najlepszą szarpaną wieprzowinę, więc zdobądź to, jeśli możesz, ma również dodatkowy tłuszcz, który topi się podczas gotowania, dzięki czemu jest bardziej soczysty i jest idealny do powolnego gotowania i osiągnięcia lenistwa.
 3. Zacznij od rozgrzania piekarnika, a następnie wyłóż folię aluminiową do pieczenia na tyle dużą, aby później przykryła łopatkę wieprzową, ale na razie ją schowaj.
 4. Wyjmij łopatkę wieprzową z opakowania i usuń sznurek nożyczkami. zdejmuję pierścionek; i tak na ramieniu jest wystarczająco dużo tłuszczu. Jeśli chcesz, możesz go zostawić i rozwinąć wieprzowinę, aby szybciej się ugotowała.
 5. Osusz ją ręcznikiem kuchennym i umieść w brytfannie z folią aluminiową.
 6. W międzyczasie zrobimy naszą maseczkę, mieszając sól, paprykę i cukier na tym talerzu właśnie tutaj, więc po prostu wsypałam to do miski, aby stworzyć naszą pastę.
 7. Połowę mieszanki wsyp do wieprzowiny, upewniając się, że włożysz ją w zakamarki i równomiernie pokryj, pozostawiając resztę na bok na później; właśnie potarliśmy się na sucho, kochanie.
 8. Wstawiamy do piekarnika na 30 minut bez przykrycia, a to ma na celu przyrumienienie naszej łopatki wieprzowej; wraz z kolorem pojawia się smak, który jest niezbędnym krokiem.
 9. Kiedyś był zadowolony z koloru, o mój Boże, wyglądał niesamowicie. Wyjmij go z piekarnika zapach był kochany właśnie tam, a ja chcę ostrożnie założyć folię na pieczeń, aby była całkowicie przykryta, obniż temperaturę piekarnika i pozwól mu gotować przez co najmniej 5 godzin, aby gotować do miękkości.
 10. Dla mnie to idealny przepis na niedzielę. Oczywiście możesz to zrobić w każdy dzień tygodnia.
 11. Czy jesteś gotów to zobaczyć? Myślę, że jesteś kiedyś przygotowany. Łopatka powinna mieć ciemnobrązowy kolor, pozostawić pieczeń na pół godziny, a następnie po prostu posiekać wieprzowinę w jej gotujących się sokach na piękne, masywne kawałki, używając starych dobrych widelców stołowych jako pazurów. dobrze wymieszać gotowe do podania.

Wygląda tak dobrze.

 

Jaki rodzaj Szarpaną Wieprzowiną wybrać?

Możesz wybrać szynkę, ale moim zdaniem najsmaczniejsza jest zrywana łopatka.

Pokarm należy dobierać w zależności od tego, ile kawałka mięsa ma być ugotowane. Po upieczeniu ostrzy w wysokiej temperaturze stek musi być dobrze przyrumieniony przed gotowaniem, a następnie karmelizowany. Czas gotowania w niskiej temperaturze to około 5 godzin dla małych kawałków mięsa i około. 6 godzin na większe kawałki.

Marynatę można rozsmarować na mięsie w torebkach na 2 sposoby. W ciągu kilku sekund można otworzyć torebkę i pocierać mięso dłonią, jednak ubrudzisz się i skończysz z dużą ilością marynaty spływającej po palcach. Druga opcja jest bardziej pracochłonna, ponieważ marynata jest rozprowadzana po zewnętrznej stronie torebki, a kawałki mięsa trzeba przenosić wewnątrz torebki. Ale dzięki tej metodzie nie pozbędziesz się marynaty.

Łopatka wieprzowa musi być marynowana przez minimum 1,5 godziny. Możesz również marynować łopatkę wieprzową późnym wieczorem, a następnie wstawić ją na noc do lodówki. Po umieszczeniu mięsa w naczyniu wyciśnij całą marynatę z torebek, a następnie posmaruj mięso. To nie jest strata!

Szarpaną Wieprzowiną– Z czym należy ją podawać?

Stosowany przeze mnie stosunek dotyczy bułki, która zawiera surówkę colesław, mięso i korniszony. Dodaj 1/3 szarpanej wieprzowiny na wierzch pokrojonej bułki. Następnie dodaj sałatkę i trochę pokrojonych ogórków. Jeśli chcesz, możesz zrobić bułkę do burgera i tę sałatkę według mojego przepisu.

Powiązane Artykuły

sidebar img1

Welcome to Polskaprzepis.com

Dzielimy się efektami, pozytywnymi i szybkimi pomysłami na posiłki, które zadowolą Twoją rodzinę, są źródłem korzyści, a znajomi i sąsiedzi wiedzą, skąd czerpiesz przepisy.

Popularne Przepisy

Stay in the loop

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.